VINAART - Michal Uher - Vinařství

Vinařství

Adresa: Výmol, Moravská Nová Ves
Tel.: 724 302 551 | E-mail: michaluher@centrum.cz
Web: www.vinaart.cz

Popis firmy

VINAART, moderní vinařství Michala Uhra, zabývající se jak pěstováním vinné révy, tak výrobou kvalitních přívlastkových vín. Název firmy obsahuje to, o co mladý vinař usiluje, vidět víno jako umění.

Michal navázal na rodinnou tradici vinařství, kde sbíral první zkušenosti. Dnes se však ubírá svou vlastní cestou. Rozhodl se věnovat této tvrdé a zároveň krásné činnosti jako profesionál.

Chce skloubit velmi kvalitní péči o vinice s šetrnou technologií výroby vína, a také víno nabídnout v příjemném prostředí vinného sklepa. Pozornost zaměřil i na design a obalovou techniku láhví. Vedle elegantní strohé viněty černé a stříbrné barvy postavil měkké ručně malované originální láhve a další zajímavé dárkové kolekce.

Vinice, které obhospodařuje, se nachází v nejjižněji položené vinařské obci s nejteplejším klimatem v České republice, v Moravské Nové Vsi. Víno vyrobené z vlastní produkce je možné okusit ve vinném sklepě ve Výmole, příjemném prostředí vinných sklepů. Podzemní část vinného sklepa s cihlovou valenou klenbou pochází z dvacátých let minulého století a skládá se ze tří sklepů a lisovny vybavené moderním technologií a doplněna architektonicky zajímavými komponenty. Ta je jakýmsi multifunkčním prostorem vhodným jednak pro samotné zpracování vína, ale také degustace a prezentace vína. Také je možné využít na posezení pří víně nové prostory nad lisovnou.

Některá vína z produkce vinařství Vinaart z Moravské Nové Vsi, jsou deklarována jako Moravská zemská vína. To znamená, že původ hroznů i její cukernatost, je ověřena Českou státní potravinářskou inspekcí, ale za kvalitu vín ruční svým jménem výrobce sám. Hodnoty cukernatosti tedy odpovídají vínům přívlastkovým.

Nejbližší akce

Zájezd pro seniory do Znojma

Ostatní
datum akce: 17.09.2021

POČET MÍST JE JIŽ NAPLNĚN Město Znojmo zve naše seniory na celodenní zá…

TRANSPARENTNÍ ÚČET - TORNÁDO MORAVSKÁ NOVÁ VES

Ostatní
datum akce: 30.09.2021

TRANSPARENTNÍ ÚČET - TORNÁDO MORAVSKÁ NOVÁ VES   M…

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace