Hlášení 24.3.2020

Hlášení úřadu | vloženo: 24.03.2020

LÁTKOVÉ ROUŠKY K DISPOZICI NA ÚŘADĚ

Na úřadě městyse jsou k dispozici látkové roušky. Pokud potřebujete roušku, stavte se pro ni na úřadě městyse v úřední hodiny – pondělí od 8 do 11 hodin, středa od 13 do 16 hodin nebo zavolejte na tel. 774 722 713 nebo 774 722 714.

Šikovné švadlence, která poskytla roušky zdarma, mnohokrát děkujeme!

NOVÉ NAŘÍZENÍ - DOBA VYHRAZENÁ PRO NÁKUPY SENIORŮ SE MĚNÍ

Lidé starší 65 let mají nově pro nákupy ve větších obchodech s potravinami (nad 500 m2 – v Moravské Nové Vsi je to supermarket COOP) vyhrazený čas od 08:00 do 10:00 h. V obchodech do 500 metrů čtverečních omezení, které vyhlásil kabinet původně od minulého čtvrtka, platit nebude vůbec.

NAŘÍZENÍ - NOŠENÍ ROUŠEK

Apelujeme na občany, aby se zbytečně nezdržovali v místech, kde dochází k vyšší kumulaci osob (zejména se jedná o obchody). Nařízením vlády je zakázáno vycházení bez zakrytí úst a nosu.

 

 !NOUZOVÝ STAV - ZÁKAZ VOLNÉHO POHYBU LIDÍ PO ČR!

Vláda zakázala s účinností od půlnoci na pondělí do 24. března 06:00 kvůli dalšímu šíření nového typu koronaviru volný pohyb lidí po ČR. Zákaz volného pohybu se nevztahuje na cesty do zaměstnání, nezbytné cesty za rodinou, pro základní životní potřeby nebo do zdravotnických zařízení.

 • Další opatření a doporučení:
  Vláda doporučuje na veřejnosti zachovávat odstup od lidí nejméně dva metry
 • Vláda doporučuje zaměstnavatelům využívat co nejvyšší možnou měrou práci na dálku
 • Z hygienických důvodů používat přednostně bezkontaktní platební styk
 • Dopravci, doručovatelé a zásilkové služby by se měly vyvarovat přímého kontaktu se zákazníky
 • Vláda nařídila zavést omezené úřední hodiny na pondělí a středu max. tři hodiny
 • Termín pro daňová přiznání k dani z příjmu se odsouvá na 1. Července
 • Hejtmani určí školy, kde bude vykonávána péče o děti zaměstnanců bezpečnostních sborů, obecní policie či zdravotníků
 • Ruší se modré zóny v rámci obcí
 • Stavebniny a hobbymarkety budou přístupné jen pro živnostníky
 • Uzavření obchodů a zákaz služeb se nevztahuje na autoservisy, zahrádkářství, prodej jízdenek, květinářství nebo prodej zdravotních prostředků
 • Vláda zakázala prodej ubytovacích služeb, provoz autoškol, prodej elektroniky a alternativní taxislužby s výjimkou těch rozvážejících potraviny
 • Vláda výrazně omezila volný prodej nebaleného pečiva. Musí být zajištěn mimo jiné tak, aby se u odběrného místa neshromažďovali lidé
 • Zdravotníci a lékaři nesmí od půlnoci po dobu nouzového stavu čerpat dovolenou. Pracovní povinnost platí pro studenty 5. a 6. ročníku lékařských fakult

 

! NOUZOVÝ STAV - RADA MĚSTYSE ROZHODLA O TĚCHTO OPATŘENÍCH !

Úřad městyse

Je uzavřen průchod budovy úřadu. V úřední hodiny budou otevřeny pouze hlavní vstupní dveře od ul. Nám. Republiky. Pro návštěvy lékaře používejte příjezd od ul. U Jordánky.

Jsou omezeny úřední hodiny pro veřejnost. Úřad bude otevřen pouze v pondělí od 8.00 do 11.00 hodin a ve středu od 13.00 - 16.00 hodin, a to pro neodkladné případy, a po předchozí telefonické domluvě na čísle 774 722 713, 774 722 714. Upřednostňovány jsou podání vzdáleným přístupem.

Hotovostní platby poplatků za odpad a psa jsou do odvolání pozastaveny. Bezhotovostní úhrada je nadále možná. Termín pro úhradu poplatků je posunut do 30.4.2020.

Mateřská škola

Od 17.3.2020 je až do odvolání uzavřena.

Sběrný dvůr

Od 17.3.2020 je až do odvolání uzavřen. Hotovostní platby za stočné jsou do odvolání pozastaveny. Bezhotovostní úhrada je nadále možná.

Venkovní sportoviště

Jsou bezodkladně uzavřena.

 

Vážení občané, uvádíme několik pokynů a doporučení, jak bychom se měli nyní chovat

 • Noste roušky nebo chraňte dýchací cesty šátkem, šálou. Budeme se snažit dodat látkové roušky všem potřebným
 • Umývejte si ruce mýdlem, desinfikujte je  i několikrát za den
 • Omezte vycházení na nezbytnou dobu nákupů, k lékaři do práce.  Při nákupech používejte rukavice. Minimálně se dotýkejte zboží v obchodě. Potřebným lidem nakoupíme
 • V domácnosti často  desinfikujte kliky, vypinače, madla, volanty, úchyty v autě
 • Soustřeďte se na své zdraví -  tekutiny, vitamíny, vyvážená strava -  (nedoporučuje se půst), dostatek spánku, klid. Obědy je možné zajistit v restauraci U Sečkařů. Doprava obědů zdarma.
 • Je třeba se také rozptýlit - vraťte se k ručním pracím, kutilství, zálibám, čtení, poslechu rozhlasu aj.

Svým ukázněným chováním zmírníme dopady koronaviru na nás na všechny.

Věnujte zvýšenou péči svým starším blízkým a nezapomínejte na lidi osamocené  (telefonujte si). O kom víte, že nemá nikoho, informujte nás dobrovolníky. Spojíme se s ním.

Všichni se navzájem v této době potřebujeme, musíme si pomáhat navzájem -  máme společný cíl - zdraví nás všech bez rozdílu věku.  Věříme, že to společně ustojíme.

Vaši dobrovolníci

mob. 721 733 668

Hlídání dětí
mob. 606 675 505

 

Dobrovolníci nabízí pomoc

Oznamujeme, že v návaznosti na opatření vydaná vládou ohledně prevence šíření  Koronaviru, vznikla v naší obci skupina Dobrovolníků, kteří budou pomáhat starším občanům, maminkám samoživitelkám, dlouhodobě nemocným a všem ostatním potřebným občanům s obstaráváním nákupů potravin, léků a ostatních věcí denní potřeby.

Dobrovolníci dostali ochranné pomůcky (rukavice, desinfekční gely, mýdla, roušky).  Jsou také poučeni o chování v nastálé situaci a samozřejmě také o své ochraně.

Volat můžete na telefon 721 733 668.

Za Dobrovolníky Eva Gréeová a Martina Imrichová

 

Dobrovolníci informují občany

Nákupy potravin, léků, hygienických potřeb nahlaste vždy do 9.00 hodin na tel. 721 733  668. Rozvoz objednaného zboží bude od 14.00 do 15.00 hodin ve všední dny.

Dále prosíme občany, aby používali roušky nebo  šátky přes dýchací cesty a dodržovali základní hygienické návyky. Starší občané omezte pohyb na veřejnosti. Chráníme sami sebe navzájem. Roušky v okolí chrání mě a já s rouškou chráním okolí.

 

Dobrovolníci nabízí hlídání dětí

Dobrovolnická skupina v Moravské Nové Vsi dále nabízí od pondělí 23.3. 2020 hlídání dětí předškolního věku (3-6 let). Služba je určena rodičům, kteří chodí do zaměstnání a nemají možnost zajistit si hlídání. Zázemí bude v klubovně rodinného klubu Brouček v areálu mateřské školky, kde budou k dispozici proškolené dobrovolnice, které se o Vaši děti postarají. Zatím budeme fungovat během pracovních dnů od 8.00 – 14.00 hod. Antibakteriální gely, mýdla a roušky pro dobrovolnice i Vaše děti máme zajištěny. Nabízíme i možnost ohřevu obědů.

Kapacita klubu je 12 dětí. V případě velkého zájmu upřednostníme rodiče ( zdravotníky, soc. pracovníky, policisty, hasiče, prodavače), případně upravíme provozní dobu. Ve vyjímečných případech dohlédneme i na děti starší.

V případě Vašeho zájmu kontaktujte Adélu Sládkovou na tel. 606 751 505, případně e-mail sladkova.adela@seznam.cz

Místní pošta - oznámení

Místní pošta oznamuje změnu provozní doby z důvodu COVId-19. Pondělí + středa otevřeno 8.00 - 12.30 hod., odpoledne 13.00 - 16.00 hod.; úterý + čtvrtek 8.00 - 12.30 hod, odpoledne 13.00 - 15.00 hod.; pátek 8.00 - 15.00 hod. Ráno v době 8.00 - 9.00 hod. je pošta otevřena pouze pro osoby starší 65-ti let.

MUDr. Bartoš - důležité oznámení

POKUD MÁTE KAŠEL NEBO TEPLOTU, NEJPRVE NÁS KONTAKTUJTE, NECHOĎTE PŘÍMO DO ČEKÁRNY.                                              

Pokud máte plánovaný odběr a jste nachlazení, přeobjednejte si termín                               - k předpisu chronicky užívaných léků využívejte možnost zaslání eReceptu.                 

BUDEME OŠETŘOVAT POUZE OBJEDNANÉ, A TO I V PŘÍPADĚ AKUTNÍCH POTÍŽÍ.                                         

Ke komunikaci s námi preferujte kontakt přes e_mail, Skype, Facebook, Messenger, SMS, telefon používejte jen v opravdu nezbytných případech.

Děkujeme za pochopení. Ordinace MUDr. Bartoše.

 

MUDr. Eva Špačková Kučerová - důležité oznámení

Dětská a dorostová ambulance MUDr. Eva Špačková Kučerová oznamuje, že až do odvolání ordinuje pouze  na telefonu 603 465 330.

                                               

Mše svaté budou slouženy "za zavřenými dveřmi"

V souvislosti s epidemií onemocnění COVID-19 a vyhlášenými mimořádnými opatřeními budou od soboty 14.3.2020 do odvolání v naší farnosti mše svaté slouženy "za zavřenými dveřmi", tzn. soukromě (pouze kněz a přisluhující) a bez účasti věřících. Zároveň se ruší výuka náboženství, přípravy biřmovanců, katechumenů…

Náš diecézní biskup Vojtěch Cikrle pro věřící brněnské diecéze po dobu trvání mimořádných opatření uděluje dispens od osobní účasti na nedělní bohoslužbě. Je-li ta možnost, tak se bohoslužeb účastněme prostřednictvím televizního, rozhlasového nebo internetového přenosu. Případné pohřby se budou konat v úzkém rodinném kruhu!  DĚKUJI! otec Marián

Více na stránkách farnosti: www.farnostmnves.cz

Restaurace U Sečkářů - Rozvoz jídel  

Restaurace U Sečkářů nabízí rozvoz jídel do menu boxů nebo do vlastních jídlonosičů, případně osobní odběr přes okno restaurace. Objednávky do 20.00 hod. na tel. 607 554 842, 704 736 303 kde vám bude sděleno co bude příští den na menu. Cena menu je 80,- Kč + 5,- Kč box. Rozvoz je zdarma.

Hospodářské potřeby Pronachem - UZAVŘENO

Prodejna hospodářských potřeb Pronachem oznamuje, že je uzavřena. Výdej zboží pouze přes e-shop.

Nejbližší akce

COVID 19 a senioři

Ostatní
datum akce: 30.04.2020

Jak nakládat s odpady v době ohrožení koronavirem

Ostatní
datum akce: 30.04.2020

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace