Den lidových řemesel

Kulturní akce | vloženo: 23.03.2017 | datum akce:01.05.2017

DEN LIDOVÝCH ŘEMESEL - to je již tradiční kulturní a společenská akce spojená s lidovým jarmarkem. Přijďte se na 1. máj pobavit, setkat se s přáteli, poznat kulturu jiných regionů, zkrátka hodnotně prožít svátečný den. Kulturní program zahájí v 10 hodin místní  mažoretky NEONKY.  Milá vystoupení dětských folklórních souborů JATELINKY A JATELINEČKY z Moravské Nové Vsi, Veličánku z Velké nad Veličkou a Vizovjánku z Vizovic pohladí na srdíčku nejednoho diváka. Tyto dětské folklorní soubory se svými cimbálovými muzikami Vás provedou i ŠKOLOU TANCE, která bude probíhat od 13.30 hodin ve dvoře úřadu. Krásou lidové písničky Vás upoutá ŽENSKÝ SBOR A MUŽSKÝ SBOR z Moravské Nové Vsi, které zahájí odpolední program. Po nich budou následovat ERTEPLE - skupina folklór milujících holek, plné nápadů a přebývající energie.  Milovníci cimbálky si jistě rádi poslechnou dynamické tóny mladé cimbálové muziky VOJARA.  Z obce Rakvice k nám zavítá nadčasový smíšený pěvecký sbor RAMUS, v jejichž pojetí uslyšíte písně duchovní, světské, umělé, lidové vždy veselé i vážné, od historických až po skladby současných popových interpretů. S programem se dále posuneme do regionu Strážnické Dolňácko, neboť odtud, přímo ze Strážnice pochází známá CM Danaj, držitelka několika prestižních ocenění, Danaj vystoupí i se svými tanečníky. Jako již tradičně, i letos naše pozvání přijaly folklorní soubory ze Slovenska. Prvním z nich je FS ŽIVEL z Bratislavy - že je tento soubor "živelný" Vám jistě svým vystoupením dokáže.Třešničkou na dortu bude vystoupení světoznámého orchestru ZLATÉ HUSLE spolu s tanečníky LÚČNICE. Ti Vám představí průřež regiony Slovenska, v programu uvidíte tance v podání sólistů Umeleckého souboru Lúčnica a ukázky virtuozity v hře na housle, cimbál, fujaru ... v podání sólistů Zlatých huslí. Celý kulturní program ukončí kapela MEDICIMBAL - Modrý Cimbál v pop-rockové kapele nahradil kytary a ve zcela novém jedinečném zvuku rozeznívá plejádu lidových písní i moderních hitů.

Kulturní scéna jde ruku v ruce s tradičním lidovým jarmarkem, kde si od 10.00 do 18.00 hodin vyberete z nepřeberného množství originálních rukodělných výrobků a shlédnete ukázky jejich výroby. Nabízeny jsou gastronomické speciality a ve stanu místního vinařského spolku si můžete dopřát nejednu skleničku lahodného neoveského vína. Pamatujeme i na vyžití našich nejmenších, proto si zde děti vyzkouší různou ruční tvorbu - například navléknou korálky, vytvoří dekoraci z drátků nebo poznají něco nového z přírody s místním oddílem Brontosaurů. V obřadní síni úřadu městyse vystaví své obrazy pan Vladimír Nešpor. V budově 1. stupně ZŠ se představí zájmové kroužky zdejší základní školy.

Myslíme, že z pestré nabídky si vybere snad každý...co více dodat...snad jen aby vyšlo počasí. Těšíme se na Vás :-).


Přílohy:

Nejbližší akce

Vinné sklepy Podluží - Nedělní odpoledne s cimbálovými muzikami a vínem

Kulturní akce
datum akce: 24.06.2018

Zahrávání hodů

Kulturní akce
datum akce: 30.06.2018

Letní otevřené sklepy 2018

Kulturní akce
datum akce: 05.07.2018

Vinařský spolek Moravská Nová Ves Vás srdečně zve na další ročník tradičních letních otevřených…

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace